SÜRMANŞET
ANKET


SEÇİMİ KİM KAZANACAK?
SEÇİMİ KİM KAZANACAK?

30 Mart 2014 Pazar gün yapılacak seçim sonuçları nasıl takip edilecek ? sorusunun cevabı yanıt buldu. Cihan Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı yerel seçimde il ve ilçelerdeki sonuçları özel yayın ağıyla duyuracak.

Önceki seçimlerde adıyla oldukça söz ettiren Cihan Haber Ajansı yerel seçim sonuçlarını Anadolu ajansına ile tam bir rekabet havasında duyuracak. Yaşanan rekabet ise giderek kızışıyor. AA ajansı yerel seçim sonuçları için kolları sıvadı. Öyleki 30 Mart Yerel Seçim Sonuçları için an ve an paylaşımlar yaparak üye olunan her siteyede anlık olarak paylaşımlar yapacak.

Anadolu Ajansı yerel seçimde il ve ilçelerdeki sonuçları özel yayın ağıyla duyuracak. AA'nın yurt dışındaki aboneleri de seçim atmosferini dakika dakika takip edebilecek.

Anadolu Ajansı, yerel seçimlerde il ve ilçelerden seçim sonuçlarını tüm detaylarıyla duyuracak. Haber, analiz, grafik, animasyon, fotoğraf ve videolarla çeşitlendirilecek "Yerel Seçim 2014" özel yayını, tüm seçim çevrelerinden kesin sonuçlar açıklanıncaya kadar kesintisiz devam edecek.

30 Mart 2014 Pazar günü merakla beklenen Yerel Seçim sonuçları rotahaber.com ana sayfasından da anlık olarak görebilecek. Tüm il ve ilçe seçim sonuçları için editör arkadaşlarımız an ve an bilgileri size doğru bir şekilde ulaştıracak.

Seçim sonuçlarını sandık sandık yayınlamak için özel bir yazılım altyapısı hazırlanacak. "Yerel Seçim 2014" haber paketine üye olacak aboneler, tüm seçim çevrelerinden sonuçları dakika dakika takip edebilecek.

Gazete, TV ve internet sitelerine yönelik farklı içerikler hazırlanıyor

Tüm ilçe ve illerde belediye başkanlığını kazanan isimleri, flaş haber olarak duyuracak AA, televizyon kanalları, gazeteler ve internet siteleri için farklı içerikte, görsel yayın, veri analizi, harita, grafik ve animasyonlarla "Yerel Seçim 2014" özel yayınını çeşitlendirecek.

Kazanan adayların biyografilerinin yanı sıra il il seçim sonuçları derlemeleri abonelere dakika dakika sunulacak. Seçim sonuçları ayrıca 29 Mart 2009'da alınan yerel seçim sonuçlarıyla mukayeseli şekilde de abonelere duyurulacak.

Seçim sonuçları 6 dilde dünyaya ulaştırılacak

6 dilde yayın yapan Anadolu Ajansı, seçim sonuçlarını, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Arapça, Rusça, BHS (Boşnakça-Hırvatça-Sırpça) ve Kürtçe (Kırmançi ve Soranice lehçelerinde) dünyaya duyuracak.

AA'nın Türkiye dışındaki aboneleri de seçim atmosferini dakika dakika takip edebilecek.

CİHAN Haber Ajansının AA'ya karşı atağı ise merakle bekleniliyor. Öyleki cihan haber ajanası altta kalmayarak AA'nın bu yaptıklarına karşı olarak üyelerine nasıl bir sistem kuracağı ise heyecanlandırıyor. Önümüzdeki günlerde CİHAN'ın yapacağı sistemi sizlerle paylaşacağız...

KAYNAK: ROTA HABER

 

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2014